Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Brąszewice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

38. sesja za nami

Redakcja, 02.12.2013, 15:47

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Ostatnia sesja Rady Powiatu Sieradzkiego - zorganizowana w piątek 20 listopada - była jednym z ostatnich spotkań sieradzkich radnych powiatowych w tym roku.

← REKLAMA

Na sesji obecny był wicemarszałek Sejmu RP, poseł Cezary Grabarczyk, który przybył do Sieradza, by odebrać przyznany mu przez Radę Powiatu Sieradzkiego we wrześniu tego roku medal "Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej".

Czytaj więcej: Cezary Grabarczyk zasłużonym dla Ziemi Sieradzkiej »

Po wręczeniu posłowi odznaczenia, starosta przypomniał o niedawnym sukcesie sportowym Aleksandry Stodulskiej, uczennicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu, która zdobyła dwa złote medale podczas Europejskiego Turnieju Tenisa Olimpiad Specjalnych w Luksemburgu. - Sieradzka medalistka rozegrała na turnieju łącznie sześć spotkań, pokonując po kolei rywalki z Hiszpanii, Belgii, Izraela, Monako, Niemiec i Szwajcarii. Natomiast w grze mieszanej para Aleksandra Stodulska - Krystian Twardowski zwyciężyła przeciwników z Luksemburga, Włoch i Austrii - wyliczył Dariusz Olejnik. Powiat uhonorował Olę drobnym upominkiem, wręczonym przez wicemarszałka Grabarczyka. - Ten sukces Ola osiągnęła dzięki ciężkiej pracy, uprawia tę dyscyplinę od pięciu lat. Ale nie tylko tenis uprawiamy w naszym Ośrodku, bo gramy również w tenisa stołowego, hokeja halowego, piłkę nożną, uprawiamy lekkoatletykę, gimnastykę i wiele innych dyscyplin - mówił Piotr Iszczek, wicedyrektor SOSW w Sieradzu i opiekun Oli na mistrzostwach.

Zobacz także: Aleksandra Stodulska ze złotem!

Po obu dekoracjach sesja wróciła do przebiegu wyznaczonego przez porządek obrad i radni zgłosili interpelacje. Karol Rajewski przypomniał o złym stanie drogi Osin-Kije, gdzie pojawiły się niebezpieczne wyrwy zagrażające użytkownikom. Zdzisław Kiełbasa wnosił o uporządkowanie oznakowania drogowego na ul. 11 listopada w Sieradzu oraz o przeanalizowanie ustawienia lustra drogowego na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Piastowskiej w Sieradzu. Radny zaapelował również do Rady Miejskiej w Sieradzu o przysyłanie radnym powiatowym materiałów z sesji miejskich. Janina Kurzaj zwróciła się z prośbą do Zarządu Powiatu o umieszczenie w planach remontowych na przyszły rok modernizacji drogi Brąszewice-Trzcinka.

Katarzyna Paprota prosiła o wystąpienie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi z wnioskiem o wyjaśnienie, dlaczego remont ul. Sieradzkiej w Złoczewie odbył się bez uwzględnienia niektórych aspektów zapisanych w raporcie środowiskowym. Radna pytała także, czy pracownicy administracyjni szkół powiatowych otrzymają podwyżki płac. Prosiła również o wyjaśnienie, ile kosztował... katering podczas podpisania listu intencyjnego w Złoczewie.

Czytaj także: Powstanie strefa i kolej »

Michał Terka wnioskował o postawienie nowej wiaty przystankowej na ul. Sadowej w Sieradzu oraz o zwrócenie się do prezesa PKS o rozważenie zwiększenia kursów autobusowych z Sieradza do Warty. Terka wnioskował także o przywrócenie usuniętego znaku zakazującego poruszania się samochodów o masie powyżej 10 ton po ul. Droga Brzezińska w Sieradzu.

Czytaj także: Przystanek nad kałużą »

Po interpelacjach radni przystąpili do głosowania zaplanowanych uchwał. Jako pierwszą jednogłośnie przyjęli informację na temat zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2013/2014. Następnie przegłosowali rozkład godzin pracy aptek z terenu powiatu sieradzkiego. Radni przyjęli także program współpracy współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_4551 (IP: *.*.189.223), 03.12.2013, 22:51
  ta rada to groteska a ZŁODZIEJ NA GÓRZE.....
  +4
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_4554 (IP: *.*.211.132), 04.12.2013, 14:04
  ale to nie jest nasza rada z Wróblewa!!! ktoś źle przyporządkował lokalizację
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_4792 (IP: *.*.249.1), 12.01.2014, 15:11
  Tyle błędów plus arogancja.... .
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj