Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki / Sport

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Triathlon Jeziorsko podsumowany. Przed nami sportowa niedziela

Redakcja, 01.07.2016, 18:59

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Tropikalny upał i wymagająca trasa - tydzień temu odbyła się pierwsza edycja Triathlonu Jeziorsko. A już w najbliższą niedzielę kolejna sportowa odsłona, tym razem mniej wymagająca "Sieradzki Pomarańczowy Dzień Sportu".

← REKLAMA

Na linii startu triathlonu stanęło ponad 80 zawodników i pomimo tego, że temperatura sięgała prawie 40 stopni, większość z nich ukończyła wyścig. Pierwszym etapem było pływanie. Zawodnicy pokonali 950 m płynąc po Zbiorniku Jeziorsko. Najszybszy okazał się być łodzianin Michał Fiałkowski, któremu zajęło to 15 minut i 57 sekund.

Następnie zawodnicy wsiedli na rowery i po przejechaniu dwóch pętli na terenie gminy Pęczniew, pomknęli w kierunku Warty. W tej dyscyplinie najszybszy był Paweł Bułeczka, który 45 km przejechał w godzinę, 15 minut i 7 sekund. Dzięki temu osiągnął taką przewagę, że nie oddał już prowadzenia w zawodach.

Trzecim etapem był bieg ulicami miasta Warta. Odcinek mierzący 10,5 kilometra, najszybciej pokonał Jakub Kimmer z Zelowa. Potrzebował na to zaledwie 45 minut i 48 sekund. Nie wystarczyło to jednak do pokonania zwycięzcy I Triathlonu Jeziorsko Pawła Bułeczki.

Upał dawał się we znaki wszystkim, ale organizatorzy na bieżąco dowozili wodę zawodnikom na trasie. Na mecie czekała strefa SPA z basenem, leżakami, grillem, i soczystymi arbuzami.
Dekoracja zwycięzców odbyła się podczas Dni Warty, tuż przed koncertem Skaldów. Nagrody wręczał i komentował zawody Paweł Bondaruk z Tri.pl.

Klub sportowy Rajsport Active, który przygotował Traithlon Jeziorsko szykuje się już do Sieradzkiego Pomarańczowego Dnia Sportu, w jego ramach odbędą się: bieg przełajowy 5 km, marsz nordic walking 5 km, maraton pływacki między mostami (2,5 km), biegi dla dzieci. Odbędzie się on lipca w Sieradzu, przy moście wiszącym nad Wartą. Początek godz. 11.

Więcej informacji i zapisy

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj