Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Sprawca śmiertelnego wypadku za kratami

Redakcja, 14.05.2024, 01:38

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 35-letni sprawca śmiertelnego wypadku, do którego doszło w miejscowości Kalinowa w gminie Błaszki.

← REKLAMA

Policjanci z Komisariatu w Błaszkach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 6 maja br. około godziny 7.50 w miejscowości Kalinowa (gm. Błaszki). 35-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący osobowym volkswagenem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w 70-letniego kierującego skuterem.

Na miejsce zdarzenia skierowane zostały służby ratunkowe. Niestety pomimo podjętej reanimacji i wysiłku służb medycznych 70-latek zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Na miejscu wypadku pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu pracowali policjanci, którzy wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy volkswagena. Okazało się, że miał on w organizmie 2,9 promila alkoholu. Sprawdzenie w policyjnych bazach wskazało, że 35-latek posiadał trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej prawomocnie skazanym za takie przestępstwo. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Sieradzu i zastosował wobec 35-latka trzymiesięczny tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj