Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Doprowadził do kolizji i uciekł

Redakcja, 13.04.2022, 00:11

Błaszkowscy policjanci ustalili i zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, który bez uprawnień i "na podwójnym gazie" kierował renault. Uderzył w zaparkowaną ciężarówkę i uciekł. Krótko po zdarzeniu funkcjonariusze ustalili jego personalia i odnaleźli uszkodzony samochód. W jego odzieży znaleźli środki odurzające. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

← REKLAMA

9 kwietnia br. po godzinie 20.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu na Placu Sulwińskiego w Błaszkach. Jak twierdził zgłaszający, nieznany mu kierowca uderzył w jego ciężarówkę i odjechał.

Na miejsce skierowani zostali policjanci z błaszkowskiego komisariatu. Dzięki szybkiej reakcji i dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, krótko po zdarzeniu funkcjonariusze ustalili personalia osoby, która mogła spowodować kolizję. Podejrzewali, że mógł to być 33-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, który wcześniej wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Policjanci sprawdzając pobliski teren, zauważyli w parku grupę mężczyzn. Wśród nich był typowany przez nich 33-latek. Na posesji jego znajomej policjanci odnaleźli również należące do niego renault, które posiadało liczne uszkodzenia.

33-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli w jego odzieży dealerkę z suszem roślinnym. Wstępne badanie wskazało, że była to marihuana. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu, jednak odmówił badania alkomatem. Pobrana została od niego krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W czasie przesłuchania 33-latek przyznał się do zarzucanego czynu. Nie wykluczone, że po otrzymaniu specjalistycznej opinii odpowie on również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz obligatoryjnie zasądza od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 33-latek nie uniknie również kary za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień. W takiej sytuacji wysyłany jest wniosek o ukaranie do sądu, który może orzec grzywnę w wysokości do 30 tysięcy złotych. Dodatkowo, obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj