Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Potrącenie rowerzystki na DK 12

Redakcja, 05.08.2021, 23:31

Policjanci z komisariatu w Błaszkach wyjaśniają okoliczności potrącenia rowerzystki na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Zawady. Kierujący Citroenem nie zachował bezpiecznej odległości podczas wyprzedzania i potrącił prawidłowo jadącą jednośladem kobietę.

← REKLAMA

Do wypadku doszło 3 sierpnia 2021 roku około godziny 14.30 w miejscowości Zawady (gm. Błaszki) na drodze krajowej nr 12. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca poruszający się samochodem marki Citroen Jumper nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej w tym samym kierunki 59-letniej rowerzystki i uderzył ją prawym lusterkiem.

W wyniku tego zdarzenia kobieta przewróciła się na pobocze i doznała poważnych obrażeń. Kierującą jednośladem przewieziono do sieradzkiego szpitala.

Pracujący na miejscu policjanci z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny i zebrali ślady związane ze zdarzeniem. Zbadali również stan trzeźwości kierującego samochodem jak i rowerzystki. Obydwoje byli trzeźwi. Sprawcą wypadku okazał się być 25-letni mieszkaniec gminy Swarzędz w powiecie poznańskim. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj