Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Handlował podrobioną odzieżą

Redakcja, 04.11.2020, 09:45

Kilkaset sztuk podrobionej odzieży zastrzeżonych marek zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Błaszkach. Nielegalnym towarem na targowisku miejskim handlował 34-letni mieszkaniec Kalisza. Wartość podrobionej odzieży szacuje się wstępnie na co najmniej 30 tysięcy złotych. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

Błaszkowscy policjanci, monitorując rynek handlu podrobioną odzieżą, ustalili, że na jednym z targowisk na terenie powiatu może dochodzić do nielegalnej sprzedaży. 30 października br. skontrolowali wytypowane miejsce handlowe. Zastali tam 34-letniego kaliszanina, którzy oferowali do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar. Nieuczciwy sprzedawca został zatrzymany i przewieziony do miejscowego komisariatu. Usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi.

W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu. Szacunkowa wartość podrobionej odzieży to wstępnie co najmniej 30 tysięcy złotych. Prawo własności przemysłowej za taki czyn przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj