Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

17-latek ukradł samochód

Redakcja, 02.09.2019, 14:18

Błaszkowscy policjanci zatrzymali 17-latka, który ukradł samochód zaparkowany na jednej z ulic miasta. Nastolatek urządził sobie rajd skradzionym samochodem ulicami Błaszek. Został zatrzymany po policyjnym pościgu. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

← REKLAMA

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Blaszkach zatrzymali 17-latka, który ukradł samochód. Do kradzieży doszło 27 sierpnia br. około godz. 23.00 w Błaszkach.

Około godz. 3.30 w nocy policjanci patrolujący miasto zwrócili uwagę na tor jazdy volkswagena transportera. Gdy próbowali skontrolować kierującego, ten na widok mundurowych porzucił auto i zaczął uciekać. Chwilę później był już w rękach mundurowych.

Od zatrzymanego mężczyzny wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Miał on prawie 1,6 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci ustalili, że 17-letni mieszkaniec Błaszek kilka godzin wcześniej ukradł transportera z ulicy w centrum miasta. Złodziej wykorzystał oryginalne kluczyki, które w godzinach południowych ukradł właścicielowi samochodu w jednym z błaszkowskich lokali gastronomicznych.

Pokrzywdzony wartość pojazdu wycenił na 13 tys. złotych. Odzyskany przez policjantów samochód powróci do rąk właściciela.

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 17-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj