Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Mundurowi patronują klasie LO w Błaszkach

Redakcja, 15.02.2017, 20:44

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Komendy powiatowe policji i straży pożarnej wraz z Zakładem Karnym w Sieradzu objęły patronatem klasę mundurową Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach. Klasa funkcjonuje od 1 września 2016 roku.

← REKLAMA

W środę 15 lutego dyrektor szkoły Jadwiga Napieralska podpisała ze służbami mundurowymi porozumienie inaugurujące współpracę. Parafowali je również: brygadier Albert Romek, komendant powiatowy straży pożarnej, nadkomisarz Wojciech Kuśmierek, komendant powiatowy policji oraz porucznik Piotr Chlebicz, dyrektor sieradzkiego Zakładu Karnego.

- LO im. Wojska Polskiego w Błaszkach od zawsze kojarzone jest z mundurem. Ścisła współpraca ze służbami mundurowymi rozpoczęła się w 2006 r. od podpisania pierwszego porozumienia z 15. Sieradzką Brygadą Wsparcia Dowodzenia. Od tamtej pory szkoła podejmowała i podejmuje wiele działań: wyjazdy do Garnizonu Warszawa, udział w przysięgach żołnierskich, dniach otwartych koszar czy dorocznym święcie brygady. Dzięki współpracy z 32. Bazą Lotnictwa Taktycznego w Łasku byliśmy świadkami przylotu samolotów F16 w 2008 r. Corocznie gościmy sztafetę pamięci generała Buka z 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Dzisiaj nadszedł czas poszerzenie działań w ramach współpracy z kolejnymi służbami mundurowymi - mówiła podczas uroczystego spotkania na sali gimnastycznej dyrektor placówki Jadwiga Napieralska.

O wojskowych tradycjach liceum w Błaszkach świadczy jeszcze jedno: jego patron. W kronice szkoły do dziś zachowało się zaproszenie na uroczystość nadania jej imienia Wojska Polskiego, datowana na 27 października 1963 r.

O ile uczniowie ZSP w Błaszkach (jeszcze przed powstaniem klasy mundurowej) uczestniczyli już w programach profilaktycznych i konkursach organizowanych przez straż pożarną i policję, o tyle współpraca z ZK będzie dla nich zupełnie nowym doświadczeniem. - Pracujemy za więziennymi murami, dlatego nasza służba otoczona jest mgłą tajemniczości. Zapraszam do poznawania specyfiki Służby Więziennej, bo metody jej działania bardzo się zmieniły na przestrzeni ostatnich lat - zachęcał dyrektor ZK Piotr Chlebicz.

- W klasie mundurowej uczniowie będą poznawać pracę strażaków, policjantów, żołnierzy i strażników więziennych od środka, a to z kolei pomoże im w przyszłości ukierunkować się co do zawodu - skomentował wicestarosta sieradzki Marek Kanicki. Temat przyszłości po liceum mundurowym rozszerzył komendant policji Wojciech Kuśmierek: - Policja jest instytucją ludzi młodych. Każdego roku nasze szeregi zasilają kolejne roczniki, m.in. absolwentów klas takich jak ta. W 2017 w całym województwie łódzkim do pracy w policji przyjętych zostanie ponad 250 osób. Nie będziecie to jeszcze wy, ale za kilka lat, kto wie. Niewykluczone, że z niektórymi z was zdążę jeszcze spotkać się w pracy.

Efektem pierwszego naboru do klasy mundurowej LO w Błaszkach jest 14 osób (w tym 3 dziewczęta). Młodzież na zajęcia chodzi w mundurach. W pierwszej klasie realizuje ogólny program nauczania, ale począwszy od drugiej uczniom dojdą nowe przedmioty - ratownictwo medyczne i bezpieczeństwo - oraz zajęcia pozalekcyjne na basenie, strzelnicy i hali sportowej.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_12631 (IP: *.*.113.96), 15.02.2017, 21:58
  Fajnie, tylko dlaczego na zdjęciu ten duży misiek jest w kamuflażu Bundeswery
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12632 (IP: *.*.84.35), 15.02.2017, 22:35
  to jak to teraz podpisali umowę - a piszą że od września klasa jest.???
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj