Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

W Błaszkach może być budżet obywatelski

Redakcja, 28.02.2016, 18:01

Władze Błaszek prowadzą rozmowy w sprawie wprowadzenia w mieście Błaszki budżetu obywatelskiego.

← REKLAMA

Burmistrz gminy Karol Rajewski i sekretarz gminny Jacek Walczak spotkali się z Łukaszem Waszakiem, prezesem zarządu Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. Rozmowy dotyczyły planów opracowania i wdrożenia koncepcji budżetu obywatelskiego dla miasta Błaszki w roku 2017.

Głównym celem Błaszkowskiego Budżetu Obywatelskiego ma być aktywizacja mieszkańców Błaszek oraz umożliwienie im wyboru zadań do realizacji w mieście. W zamyśle burmistrza jest nie tylko wpływanie na kształt rzeczywistości poprzez oddanie części pieniędzy budżetowych w ręce mieszkańców miasta, ale również edukacja mieszkańców w kwestii Błaszkowskiego Budżetu Obywatelskiego, jego ogólnodostępności, otwartości i sprawiedliwości.

Jak informuje urząd w gminach wprowadzono już fundusz sołecki, który jest pewną formą budżetu obywatelskiego. Na jego realizację przeznaczono w budżecie gminy ponad 600.000 złotych.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj