Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Sygnalizacja w Błaszkach zaświeciła

Redakcja, 06.07.2013, 18:26

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

W końcu po kilku miesiącach zwłoki zaczęła działać sygnalizacja świetlna w Błaszkach ustawiona przy przejściu dla pieszych.

← REKLAMA

Na uruchomienie sygnalizacji na drodze krajowej nr 12 w Błaszkach mieszkańcy czekali od grudnia 2012 roku, kiedy to zakończono prace związane z jej montażem. Wielokrotne monity osób, które walczyły o jej uruchomienie, na nic się zdawały. GDDKiA zawsze wynajdywała jakieś przeszkody. W końcu instalację uruchomiono w miniony czwartek, a przyglądał się temu radny powiatowy Karol Rajewski.

Burmistrz Błaszek Piotr Świderski przyznaje, że sygnalizacja w Błaszkach została wybudowana bez żadnych ustaleń z władzami gminy, wskutek czego teraz ma obawy przed zakorkowaniem miejscowości. Propozycje gminy w tej sprawie były zupełnie inne, wnioskowano o sygnalizację m.in. przy wyjeździe w stronę Kalisza.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_3175 (IP: *.*.210.137), 07.07.2013, 07:09
  Sygnalizator nadaje cały czas sygnał ostrzegawczy barwy żółtej. Śmieszne jest to że sygnalizator stoi na drodze krajowej między dwoma skrzyżowaniami oraz łukami drogi które uniemożliwiają dostateczną widoczność, dodam że odległość od sygnalizatora do skrzyżowania nie przekracza 40m. Sygnalizator na dobrą sprawę nawet przy ograniczeniu 40km/h stoi tam nie do końca legalnie.

  PS. Czekam na kolejne pełne uruchomienie świateł i stanie w kilometrowym korku jak to miało miejsce podczas wcześniejszych prób.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3176 (IP: *.*.87.109), 07.07.2013, 09:53
  No tak taką chorą decyzję gdzie ustawić sygnalizację podjęli pracownicy GDDKiA beż żadnych konsultacji. Na tym przykładzie można wywnioskować że GDDKiA zrobiła na złość mieszkańcom, chcieliście światła to my wam je zrobimy w taki sposób że sobie to popamiętacie na długie lata. I tak zrobili
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3184 (IP: *.*.43.166), 08.07.2013, 23:57
  Panie radny i po co Pant tak zabiegał o te światła
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3025 (IP: *.*.142.81), 17.07.2013, 22:02
  panie radny mógł pan je postawić sobie na polu!!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj