Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Urzędnicze słowa rzucane na wiatr

Redakcja, 02.07.2013, 18:33

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 8 komentarzy
8

Tak można skwitować sytuację w związku z niedziałającą wciąż sygnalizacją w Błaszkach. Mimo zapewnień Tomasza Janikowskiego z łódzkiego oddziału GDDKiA, że zostanie uruchomiona w czerwcu, tak się nie stało.

← REKLAMA

Sygnalizacja świetlna w Błaszkach w ciągu drogi krajowej nr 12 została wybudowana pod koniec 2012 roku. Najpierw był problem z jej uruchomieniem, bowiem według pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi przeszkodą był brak oznakowania poziomego, a gdy już takowe się pojawiło okazało się, że instalacja nie ma sterownika. Ten miał być zamontowany po świętach wielkanocnych. Miesiące minęły, a sygnalizacja jak nie działała, tak nie działa.

Zapewnienie Tomasza Janikowskiego z łódzkiej GDDKiA, że zacznie ona działać w czerwcu po raz kolejny minęły się z prawdą. Tym razem zwróciliśmy się o odpowiedź do Macieja Zalewskiego, rzecznika GDDKiA.

- Pojawiały się tam różne problemy od kwestii zasilania, ustaleń z energetyką, co jest bardzo czasochłonne, później pojawiały się jeszcze kwestie natury technicznej dotyczące urządzeń sterujących. Mogę powiedzieć tylko tyle, że kolega, który pilotuje sprawę jest jeden. Musi zajmować się dziesiątkami różnych rzeczy i myślę, że stąd taka sytuacja ma miejsce - mówi Maciej Zalewski - Ja pragnę jedynie przeprosić mieszkańców i kierowców, i prosi o jeszcze odrobinę cierpliwości.

Kiedy sygnalizacja zacznie działać? Nie wiadomo, być może jeszcze w te wakacje, choć jak można się było przekonać, urzędnicze słowa nie zawsze mają pokrycie w rzeczywistości. Mieszkańcom i kierowcom pozostaje tylko nadzieja, że osoby odpowiedzialne w GDDKiA za inwestycję doprowadzą ją do finału.

Zobacz także: Co z sygnalizacją w Błaszkach?

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (8)

 • ~gość_3143 (IP: *.*.139.27), 02.07.2013, 20:35
  Kpina to c robią ci urzędnicy, może by ich tak zagonić do prawdziwej roboty bo w tej się nie sprawdzają
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_3067 (IP: *.*.92.165), 02.07.2013, 23:52
   ..ale kto by ich zastąpił? nie każdy wytrzyma siedząc na stołku 8h. to praca dla wyjątkowo wytrwałych w nic nie robieniu..
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3145 (IP: *.*.152.7), 03.07.2013, 00:34
  te światła powinni w ogóle zlikwidować... kto wpadł na pomysł by właśnie w tym miejscu one były? jak ktoś zna Błaszki to wie że, zablokują one całe miasto.... moim zdaniem zanosi się na totalny paraliż Błaszek
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3146 (IP: *.*.90.124), 03.07.2013, 07:57
  Ja tam bym na urzędników w tym przypadku nie narzekał. Po prostu boją się włączyć te światła bo boją się kompletnego zablokowania drogi krajowej nr 12. Jak się zablokuje to dopiero będą protesty :) A swoją drogą - teraz już widać wyraźnie, że nasze podatki wydawane są na kolorowe światełka nikomu do niczego nie potrzebne. Brawo rządzący, brawo...
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3149 (IP: *.*.142.25), 03.07.2013, 13:56
  niepotrzebnie wogóle były budowane.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3159 (IP: *.*.72.212), 04.07.2013, 08:36
  uwarzam ze na swiatła w tym miejscu niepotrzbnie wydano nasze pieniądze za nasze podatki bo ktos chciał sie wykazac co potrafi. Ale wpierw trzeba zbadac sytuacje a nie robic cos dla swojej propagandy politycznej w miejscu gdzie bedzie wielka blokada, bo pewna osoba chciała sie wypromowac co ona nie zrobi, a co zrobiła przez dwie kadencje????? NIC WIEC NiECH IDZIE Z NICZEM i przestanie robić szum, bo jak chce protestów z powodu blokady miasta to niechaj dalej walczy. Ja jestem za rozebraniem tych swiateł w tym miejscu i przeniesienie ich na inne miejsce na rogatki miasta jak to miało byc pierwotnie w planach
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3161 (IP: *.*.105.95), 04.07.2013, 12:47
  Światła w Błaszkach w tym miejscu są potrzebne jak dziura w moście jeśli takowe zostaną uruchomione Błaszki zamienią się w jeden wielki korek uliczny, talon na balon pomysłodawcy.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3162 (IP: *.*.244.77), 04.07.2013, 13:11
  Światłą powinny być i tu i tam czyli na wylocie w strone Kalisza.
  Ktoś kto nie zna tematu nie powinien się wypowiadać. Panowie od dróg są odpowiedzialni za sytuację. To ich robota, ze tak to się wlecze. Kilka świateł a nie jedne i po sprawie ale drogowcy mówią ze brak kasy.Żenujące.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj