Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Co z sygnalizacją w Błaszkach?

Redakcja, 19.06.2013, 13:49

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Wracamy do tematu sygnalizacji świetlnej, która została wybudowana w zeszłym roku na drodze krajowej nr 12 i do dziś nie działa.

← REKLAMA

Pod koniec marca tego roku Tomasz Janikowski z GDDKiA w Łodzi informował nas, że sygnalizacja będzie uruchomiona zaraz po świętach wielkanocnych. Minęło już sporo czasu, a instalacja nadal nie działa.

- Walczyliśmy dziewięć miesięcy, aby ta sygnalizacja została wybudowana. Wybudowano ją, ale bez konsultacji z burmistrzem, nie mieliśmy wpływu na to, gdzie ona jest usytuowana, a jest w takim miejscu, które wielu osobom się nie podoba - mówi radny powiatowy Karol Rajewski. - Walczyliśmy dziewięć miesięcy, wybudowano ją w miesiąc, a teraz będzie już szósty miesiąc jak czekamy aż zostanie uruchomiona - dodaje.

Więc kiedy w końcu mieszkańcy Błaszek będą mogli mówić, że w ich miejscowości działa sygnalizacja świetlna? Tomasz Janikowski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad tym razem obiecuje, że do końca przyszłego tygodnia tak się stanie. Urzędnik dodaje, że dopiero po Wielkanocy warunki atmosferyczne pozwoliły na pomalowanie oznakowania poziomego, a na przełomie maja i czerwca doprowadzono instalację elektryczną.

Zobacz także: Co dalej z sygnalizacją w Błaszkach?

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_3012 (IP: *.*.184.5), 19.06.2013, 17:15
  Czegoś tu nie rozumie. Sygnalizację ustawia się tam gdzie podnosi bezpieczeństwo i upłynnia ruch. Skoro burmistrz chciał sygnalizacji - to pewnie dokładnie wiedział gdzie spełni ona swoje zadania. Jeśli jednak postawiono ją w innym miejscu - to są to wyrzucone nasze (podatników) pieniądze bo swego zadania nie spełni!!!

  W tej sytuacji żądanie jej uruchomienia spowoduje, że następne pieniądze zostaną wyciągnięte z naszej - no bo za prąd do niej będziemy musieli zapłacić (podatki) i stracimy czas oraz pieniądze na stanie w niepotrzebnych korkach.
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3025 (IP: *.*.168.158), 20.06.2013, 06:59
  Panie urzędnik od dróg krajowych chyba pracował pan w ekipie do malowania krawężników wapnem na 1 maja bo wtedy pogoda była potrzebna by wapno się nie rozmyło i szybko wyschło. więc komunistyczne metody i kłamstewka niech pan stosuje w domu. Bo z komuną to jak z patologią po prostu trzeba ją uprawiać :)))
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3012 (IP: *.*.80.132), 21.06.2013, 13:05
  Im częściej czytam takie dyskusje tym bardziej przychylam się do opinii Korwina, że demokracja to najgłupszy ustrój. Pierwszy gość wyraził swoją opinię solidnie ją argumentując, a drugi zwyzywał go od urzędników bo... tak mu się podobało. Nie podjął żadnej dyskusji, nie użył żadnego argumentu - tylko zwymyślał człowieka bo mu się tak podobało. To nie ma sensu.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3025 (IP: *.*.169.221), 07.07.2013, 12:41
  PANIE kochany a co ma sens???? siedzieć cichutko a na około niech robią co im sie podoba i to za nasze pieniądze? wyrażac się ładnie i argumentując jak to pan napisał.skonczyły sie już te czasy.Jeśli powie pan do krowy " przepraszam panią pani krowo czy moze pani się przesunąć ? czy ta krowa się przesunie ?? Nie ... ale jak dostanie z bata to zadziała i to tak samo działa z politykami i innymi cwaniaczkami gminnymi którzy wykorzystują niewiedze i prostote tych ludzi.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj