Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Co dalej z sygnalizacją w Błaszkach?

Redakcja, 29.03.2013, 20:50

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Do naszej redakcji zadzwonili mieszkańcy Błaszek z informacją, że nadal nie działa sygnalizacja świetlna, mimo że miała być ona sprawna w grudniu zeszłego roku. Co ciekawe, urzędnicy zza biurka twierdzą, że system kierowania ruchem w Błaszkach pracuje już od dawna.

← REKLAMA

Kliknij, aby zobaczyć większą mapęPostanowiliśmy wyjaśnić tę sytuację w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Sieradzu. W odpowiedzieli usłyszeliśmy, że warunki atmosferyczne nie pozwoliły wymalować oznakowania poziomego na jezdni. Obecnie są też problemy z zaprogramowaniem sterownika, który będzie odpowiedzialny za prawidłowe działanie sygnalizacji. Jak obiecał nam Jarosław Tomczyk z GDDKiA, sygnalizacja w Błaszkach ma zacząć działać na początku kwietnia.

Udało nam się jednak ustalić, że 29 stycznia 2013 roku zastępca dyrektora oddziału GDDKiA w Łodzi wysłała pismo do radnego powiatowego Karola Rajewskiego i wojewody łódzkiej Jolanty Chełmińskiej z informacją, że... sygnalizacja w Błaszkach została zainstalowana i uruchomiona pod koniec 2012 roku. Niestety, nie udało nam się skontaktować z Janiną Wasilewską-Kłąb, która podpisała to pismo.

Komentarza w tej sprawie udzielił nam Tomasz Janikowski, zastępca naczelnika wydziału bezpieczeństwa ruchu drogowego GDDKiA oddział w Łodzi. Wyjaśnił, że pismo, które zostało wysłane do radnego i wojewody, sporządzała osoba z wydziału planowania instytucji i nie uzgodniła go z działem technicznym, dlatego doszło do pomyłki.

Dziękujemy Czytelnikom za temat i jak zwykle czekamy na kolejne zgłoszenia pocztą elektroniczną lub na nasz redakcyjny numer telefonu: 666 10 30 50.

Zobacz także: W Błaszkach będzie bezpieczniej

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_2153 (IP: *.*.136.37), 29.03.2013, 22:00
  No to ładnie się ci urzędasy kręcą, ale co się dziwić za mało zarabiają to olewają wszystkich nawet WOJEWODĘ. Gratulacje pracownicy GDDKiA oddział w Łodzi
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2022 (IP: *.*.87.13), 30.03.2013, 09:09
   Też mi sensacja!
   Uruchomili na 5 sekund by wydać kasę przeznaczoną na 2012r
   Teraz to już nikt nie sprawdzi czy to było 5 sekund czy minuta czy wcale..............
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2434 (IP: *.*.254.199), 29.04.2013, 14:31
  29-04-2013 i nadal cosik te światełka nie zabłysły
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2601 (IP: *.*.194.151), 11.05.2013, 13:53
  dzisiaj jest prawie połowa maja a sygnalizacja jeszcze nieczynna a miała być włączona początkiem kwietnia zróbcie coś i tyle kasy wydać
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj