Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Biznes i inwestycje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Czy szkło w budownictwie ma przyszłość?

Redakcja, 24.05.2020, 23:42

Szkło w budownictwie znane jest już od dawna, najczęściej pod postacią okien i drzwi, lecz w ostatnich latach także w innej formie, zwłaszcza jako elewacje. To tylko pokazuje, jak ogromną rolę odgrywa ten materiał teraz i w przyszłości!

← REKLAMA

Dominacja szkła? Niepodważalna!

Wykorzystuje się je coraz częściej w nowoczesnym budownictwie, bo są nie tylko piękne, jedyne w swoim rodzaju, ale i w maksymalnie funkcjonalne. Łatwo więc je dopasować do różnych koncepcji architektonicznych - tych odważniejszych i bardziej konwencjonalnych. Nie trzeba być zresztą wybitnym obserwatorem, by zobaczyć, jak szko dominuje w przestrzeni miejskiej. Krótki spacerek po centrum dużego miasta wystarczy, aby się o tym przekonać, zwłaszcza spoglądając na biurowce, w których szkło profilowe jest materiałem przewodnim. Także w budownictwie jednorodzinnym wykorzystuje się jego ogromne zalety - estetyczne i praktyczne.

Szkło od najlepszej strony - zobaczmy przykłady

Szkło w nowoczesnym budownictwie dostępne jest w przeróżnej palecie zastosowań. Poznajmy jego najciekawsze odsłony.

Na uwagę zasługują szczególnie elewacje wentylowane zachwycające elegancją. To dzięki bezramowej optyce, w której widoczne są jedynie maleńkie uchwyty mocujące. To niezwykle trwałe fasady, bo do ich wykonania zastosowano wytrzymałe aluminiowe profile nośne jednowarstwowe. To samo powiemy o bezpiecznym hartowanym szkle - ESG. Elewacje wentylowane w nowoczesnym budownictwie to nie tylko wygląd i solidność, to jednocześnie lepsza izolacja termiczna budynku.

Inny rodzaj - dyle szklane o kształcie ceowników zapewniają ogromne możliwości aranżacyjne różnego rodzaju ścian - elewacji, zewnętrznych i działowych. Można je układać w pionie i poziomie, dostępne są szklenia pojedyncze podwójne, potrójne oraz poczwórne.

Na uwagę zasługują również pustaki szklane (luksfery), które możemy zastosować praktycznie w każdym miejscu, realizując tym samym swoje ambitne architektoniczne zamierzenia. Wykorzystywane są więc do wykładania ścian zewnętrznych, wewnętrznych i działowych, podłóg, stropów, klatek schodowych czy przeszkleń ogniochronnych. Zapewniają maksymalną ochronę przed pożarem, wykazując wysoką odporność na rozprzestrzenianie się dymu i ciepła.

Odpowiadając na pytanie zadane w tytule - czy szkło w budownictwie ma przyszłość - odpowiemy z całą mocą: zdecydowanie tak!

WP, źródło: Materiał Partnera / stefania.pl
Fot. Materiał Partnera / stefania.pl

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj