Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Artykuł sponsorowany

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Gdzie najlepiej pożyczyć pieniądze? Dowiedz się, czym powinna cechować się wiarygodna firma pożyczkowa

Materiał sponsorowany

Pożyczki ratalne cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. Dowiedz się, jak wybrać najlepszą ofertę i w jaki sposób sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej.

Pożyczka na raty może uratować niejedną sytuację kryzysową. Przeprowadzasz się i okazało się, że zabrakło ci środków na dodatki do nowego domu? Planujesz wakacyjny wyjazd i nie masz pewności, czy podołasz finansowo? Chcesz kupić nowy samochód, ale wciąż brakuje ci określonej sumy? W tych i w wielu innych sytuacjach pomogą firmy oferujące pożyczki na raty.

Firmy pożyczkowe

Według raportu portalu Finansowa parabola z roku na rok rośnie liczba firm oferujących pożyczki ratalne. Wielu formalności można dopełnić bez wychodzenia z domu. Firmy proponują bowiem pożyczki online, a do ich udzielenia potrzebny jest wyłącznie dowód osobisty. Ponadto w ostatnim czasie zmieniła się kwota, którą można uzyskać. Wygodne i szybkie pożyczki to również rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki w krótkim czasie i nie mogą pozwolić sobie na kilkutygodniowe gromadzenie dokumentów. Zanim jednak weźmiesz pożyczkę, sprawdź, jak wybrać najlepszą firmę pożyczkową.

Cztery filary wiarygodności

W Polsce nie brakuje firm udzielających pożyczki, jednak warto zastanowić się, kto oferuje najlepsze warunki. Zanim zdecydujesz się na podjęcie środków w danej firmie, sprawdź, czy to dobry wybór. Na wiarygodność firmy oferującej pożyczkę ratalną wpływa wiele czynników. Najważniejsze z nich to przejrzystość, doświadczenie, elastyczność oraz satysfakcja.

Przejrzystość

Wybierając firmę pożyczkową, koniecznie sprawdź, czy zasady jej działania są przejrzyste, a dokumenty dotyczące jej działalności są łatwo dostępne. Jasny i otwarty sposób komunikowania się z klientami świadczy bowiem o tym, że instytucja działa uczciwie oraz nie stosuje ukrytych reguł, które mogą wpędzić cię w kłopoty.

Jedną z instytucji zrzeszających renomowane instytucje pożyczkowe jest Polski Związek Instytucji Pożyczkowych. Instytucja ta prowadzi cykliczne akcje edukacyjne przy współpracy z partnerami i mediami, publikuje aktualne analizy i porównania ofert rynkowych oraz prowadzi bezpłatne wsparcie prawne i mediacje w sytuacjach spornych. Związek prowadzi również pierwszą w Polsce bezpłatną infolinię konsumencką w sprawach pożyczkowych i kredytowych.

Warto dodać, że wśród założycieli PZIP znajdują się zarówno polscy, jak i europejscy liderzy rynku konsumenckich mikropożyczek elektronicznych i zarazem przedstawiciele sektora FinTech, których działalność gospodarczą reguluje między innymi ustawa o kredycie konsumenckim. Do organizacji należą wyłącznie pracodawcy cieszący się nieskazitelną reputacją i stosujący zasady odpowiedzialnego pożyczania w praktyce. Ponadto członkowie PZIP są zobowiązany do prowadzenia działalności w sposób etyczny, z poszanowaniem interesu swoich klientów i zasad uczciwej konkurencji.

Doświadczenie

Ważnym aspektem decydującym o wiarygodności firmy pożyczkowej jest jej doświadczenie w udzielaniu pożyczek na raty. Historia firmy pożyczkowej pozwala bowiem na prześledzenie jakości pracy pracowników oraz ich relacji z konsumentami. Przykładem może być choćby firma Zaplo.pl - https://www.zaplo.pl/pozyczka będąca częścią grupy kapitałowej "4finance Group" (właściciela firm pożyczkowych w Europie). Wszystkie jednostki wchodzące w skład Grupy w ciągu ostatnich ośmiu lat udzieliły ponad 15 milionów pożyczek działając w aż 16 krajach na całym świecie. Takie doświadczenie sprawia, że pracownicy firmy znają prawo i wiedzą, jak je stosować.

Dodatkowo rozwinięta organizacja pozwala na wymianę doświadczeń i prowadzenie wielu szkoleń poprawiających jakość usług. Kolejnym atutem firm działających od lat na rynku jest sprawna komunikacja oraz sieć kontaktów, które sprawiają, że oferty są jeszcze bardziej atrakcyjne. Przede wszystkim jednak firmy pożyczkowe z doświadczeniem mogą poszczycić się wieloma komentarzami. Trzeba jednak pamiętać, by poświęcać czas na czytanie wszystkich opinii. Nie wszystkie informacji publikowanie w sieci są bowiem obiektywne, szczere i prawdziwe.

Elastyczność

Dobrze i sprawnie działające firmy wiedzą, jak ważne jest indywidualne podejście do klienta. Właśnie dlatego ich pracownicy dbają o elastyczność, która pozwala na zwiększenie nie tylko efektywności wyników, ale przede wszystkim - zadowolenia konsumenta. Doświadczone i wiarygodne firmy pożyczkowe stale poszukują zatem nowych rozwiązań umożliwiających im dostosowywanie się do szybko zmieniających się potrzeb klientów. Jeśli więc szukasz dobrej firmy pożyczkowej, zwróć uwagę na liczbę ofert oraz na ich różnorodność. Sprawdzona firma zapewni ci możliwość wyboru, a twoja pożyczka będzie dostosowana do twoich oczekiwań.

Satysfakcja

Rzetelność w obsłudze klienta sprawia, że zadowolenie z usług firmy jest wysokie, dlatego warto wybierać firmy, którym nieobce jest indywidualne podejście do potrzeb konsumenta oraz oferowanie jak najwyższej jakości usług. Z tego powodu dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z daną firmą i porozmawianie z konsultantem. Jego kompetencja, jasne wytłumaczenie szczegółów oferty oraz przekazanie kompletnych informacji dotyczących pożyczki na raty to jedne z najważniejszych elementów uwiarygadniających firmę. Nie mniej istotne są opinie innych klientów, które można znaleźć na stronie internetowej instytucji.

Bezpieczeństwo pożyczek

Sprawdzenie wiarygodności firmy udzielającej pożyczek ratalnych jest niezwykle ważne przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniej firmy. Bardzo ważne jest także zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pożyczek. Czuwa nam nim polskie prawo oraz liczne regulacje i instytucje pomagające konsumentom w sytuacjach kryzysowych. Ponadto niezwykle istotna jest umowa, w oparciu o którą udzielona zostaje nam pożyczka. Jeśli jest jasna, a sprzedawca z chęcią wyjaśnia wszystkie detale usługi i nie boi się odpowiadać na pytania, oferta powinna być bezpieczna i uczciwa.

Warto korzystać z dostępnych możliwości takich jak aplikacja mobilna, czat z konsultantem czy kontakt mailowy lub telefoniczny. Uzyskanie jak największej ilości informacji umożliwi bowiem podjęcie właściwej decyzji. Ciekawe jest również prześledzenie najczęściej zadawanych pytań, np. dział Pytania i Odpowiedzi w Zaplo - https://www.zaplo.pl/pytania-odpowiedzi . Dzięki nim oferta oraz jej reguły z pewnością stanie się bardziej przyjazna.

Pożyczki na raty cieszą się dużą popularnością, jednak warto brać je z rozwagą. Niesprawdzenie firmy udzielającej wsparcia finansowego może prowadzić bowiem do wielu przykrych konsekwencji. Trzeba zatem pamiętać o czterech filarach wiarygodności instytucji oferujących pożyczki. Należą do nich: przejrzystość, doświadczenie, elastyczność oraz satysfakcja. Ponadto niezwykle ważne jest sprawdzenie warunków oferty oraz bezpieczeństwo pożyczki. Odpowiednie przygotowanie sprawi, że pozyskanie środków będzie łatwe i przyjemne, a spłacanie zadłużenia - bezstresowe.

Artykuł sponsorowany przez Zaplo sp.z.o.o.

Fot. Materiał Partnera / Zaplo sp. z o.o.

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj