Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Biznes i inwestycje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ściągasz auta z zagranicy? Sprawdź, jak korzystniej wymieniać euro!

Redakcja, 17.11.2017, 14:05

Prowadzisz biznes polegający na ściąganiu samochodów z zagranicy? Dane z badania rynku przeprowadzonego w 2016 roku przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego pokazują, że zdecydowanie najpopularniejszym kierunkiem sprowadzania do Polski używanych pojazdów są Niemcy. Ściągamy najczęściej samochody takich marek jak Volkswagen, Ford, Opel, Audi oraz BMW. Chcąc zakupić auto u naszych zachodnich sąsiadów, musisz wcześniej dokonać wymiany rodzimej waluty na euro. Aby Twój interes przynosił wysokie zyski, warto zoptymalizować wydatki związane z tym procesem.

← REKLAMA

Kantor stacjonarny czy internetowy?

Pierwszym pytaniem, jakie trzeba sobie zadać, jest kwestia tego, czy chcesz wymieniać walutę w kantorze tradycyjnym czy elektronicznym. Zwróć uwagę przede wszystkim na to, ile wynosi oferowany przez kantor spread. Pojęcie to odnosi się do różnicy, jaka występuje pomiędzy kursem sprzedaży oraz pozyskania waluty. W przypadku tradycyjnych kantorów jest ona bardzo wysoka - nieraz sięga nawet kilkunastu procent. Na wysokość spreadu mają wpływ rekomendowane kursy przez NBP oraz dodatkowa prowizja instytucji.

Jeśli chcesz zaoszczędzić swoje pieniądze, znacznie korzystniejszym rozwiązaniem będzie wówczas korzystanie z oferty kantorów online. Są to platformy elektroniczne, gromadzące setki tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Aby wymienić pieniądze nie musisz posiadać konta walutowego, wystarczy podanie numeru konta na których chcesz dokonać przelewu w danej walucie. Jeżeli zaakceptujesz stawkę kursową zaproponowaną przez e-kantor, środki znajdą się na Twoim koncie najszybciej jak to będzie możliwe. Będziesz mógł liczyć na znacznie niższy spread w porównaniu do tradycyjnych kantorów. W przypadku największego kantoru internetowego www.internetowykantor.pl, oszczędności wynoszą do 6%. Możesz wobec tego na pojedynczym samochodzie zyskać do kilku tysięcy złotych.

Oszczędzaj czas i bądź spokojny o swoje pieniądze

Jako przedsiębiorca pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak cennym zasobem jest czas. Czy zatem chcesz tracić go w poszukiwaniu najlepszych kursów w kantorach tradycyjnych? Jeśli mieszkasz na obrzeżach miasta, możesz zmarnować nawet kilka godzin. Korzystając natomiast z internetowej wymiany walut, nie musisz nawet na chwilę opuszczać swojego mieszkania. Poza tym, nie narażasz się na ryzyko kradzieży lub zagubienia sporej gotówki, którą musiałbyś przecież dowieść do punktu wymiany.

Bezpieczeństwo wymiany walut online

Twoje pieniądze będą całkowicie bezpieczne pod warunkiem, że dokonasz transakcji za pomocą platformy online, należącej do wiarygodnej firmy. Zwróć uwagę, od jak długiego czasu funkcjonuje ona na rynku, a także czy posiada wpis do KRS-u. Zyskasz pewność współpracy z podmiotem o dużej płynności finansowej.. Sprawdź również kapitał zakładowy, numer NIP oraz REGON. Zweryfikuj ponadto, czy firma obsługująca internetowy kantor podlega Komisji Nadzoru Finansowego.

Bardzo ważną kwestię stanowi także bezpieczeństwo udostępnianych danych za pośrednictwem strony internetowej. Korzystaj więc tylko z oferty tych e-kantorów, które stosują zabezpieczenie w postaci certyfikatu SSL. Bardzo ważne jest także skorzystanie z opcji autoryzacji SMS przed sfinalizowaniem każdej transakcji.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj