Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Biznes i inwestycje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

E-kantory - dają możliwość szybkiej i taniej wymiany walut, ale czy jest to bezpiecznie?

Redakcja, 31.10.2017, 10:19

Kantory tradycyjne, ze stałymi siedzibami, przestają być opłacalne. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług e-kantorów, w których wymiana walut jest znacznie atrakcyjniejsza. Jest to bardzo dobry sposób na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale i pieniędzy, zwłaszcza wtedy gdy robi się to bardzo często. Ponadto, dostęp do e-kantorów jest całodobowy i można z nich korzystać niemalże wszędzie - wystarczy dostęp do Internetu.

← REKLAMA

Kantory internetowe - czy można im zaufać?

Bezpieczeństwo tego typu e-kantorów gwarantują te same instytucje, które nadzorują placówki fizyczne. Obsługują je osoby, które mają doświadczenie w bankowości. Każdy kantor internetowy musi zostać wpisany do Rejestru Działalności Kantorowej przez Narodowy Bank Polski. Kantory internetowe bardzo często oferują także dodatkowo inne usługi płatnicze, co jest rejestrowane w Komisji Nadzoru Finansowego. O przetwarzanie danych osobowych nie trzeba się martwić, ponieważ chroni je Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Większość e-kantorów stosuje te same zabezpieczenia, co banki. W trosce o ochronę danych korzystają z protokołów szyfrowania danych SSL, o czym można się łatwo przekonać, patrząc na pasek przeglądarki (przed adresem https:// - widoczny jest symbol kłódki). Kolejnym dowodem na bezpieczeństwo kantorów internetowych są wysyłane wiadomości weryfikacyjne e-mail czy sms. Kilka przydatnych informacji i porad gdzie najlepiej wymieniać waluty można znaleźć w serwisie mojekatowice.pl.

Kantory online - czy to się opłaca?

Przed podjęciem decyzji o wymianie lub zakupie waluty, należy porównać aktualne kursy walut w kantoronline.pl. Dlaczego akurat tutaj, skoro na rynku istnieje wiele kantorów on-line? Ponieważ jest to jeden z pierwszych e-kantorów w Polsce, cieszy się ugruntowaną pozycją i można zaufać. Ponadto, od wielu już lat uchodzi za najbardziej opłacalny w Polsce. Wymiana walut obcych, w tym euro przebiega sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Transakcji można dokonywać przez całą dobę, wystarczy dysponować dostępem do Internetu.

Warto przekonać się do zakupu, czy też wymiany walut on-line chociażby ze względu na to, iż jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, proste i szybkie, a przede wszystkim korzystne. Pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj