Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zakład Karny bardziej przystępny

Redakcja, 21.08.2012, 18:52

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Zakład Karny w Sieradzu przeprowadza inwestycję, która ułatwi osobom odwiedzającym realizację widzeń z osadzonymi oraz załatwianie czynności administracyjnych.

Obecnie wszystkie czynności związane z kontaktem między Zakładem Karnym w Sieradzu a "światem zewnętrznym" realizowane są poprzez jedną bramę wejściową. Dostają się przez nią funkcjonariusze i pracownicy, osoby odwiedzające osadzonych oraz inni interesanci. Przebiega przez nią także cały ruch kołowy związany m.in. z transportem osadzonych przez Służbę Więzienną, konwojowaniem tymczasowo aresztowanych przez Policję oraz dostawami towarów i usług.

Sytuacja ta ulegnie zmianie. Ruszyły prace budowlane nowej portierni, do której zostanie skierowany cały ruch pieszy. Prace zostaną zakończone do końca roku. Już niedługo w murze przy ul. Orzechowej zostanie wykute nowe wejście. Będzie ono zlokalizowane w pobliżu bramy głównej i poprowadzi do budynku, w którym znajdzie się m.in. poczekalnia, biuro przepustek, punkt przyjmowania paczek oraz toaleta. Takie rozwiązanie poprawi płynność związaną z ruchem osób, które z różnych powodów odwiedzają sieradzkie więzienie. Cała inwestycja będzie kosztowała ponad 400 tysięcy złotych, a jest realizowana przez firmy z regionu sieradzkiego.

- Planując tę inwestycję braliśmy pod uwagę bardzo wiele czynników - mówi płk. Paweł Szychowski, dyrektor Zakładu Karnego w Sieradzu. - Najważniejsze w naszym przypadku jest bezpieczeństwo zarówno społeczeństwa, funkcjonariuszy jak i samych osadzonych. Rozwiązanie, które zaproponowaliśmy i realizujemy, na pewno wpłynie na poziom bezpieczeństwa poprzez realizację takich czynności jak kontrole osób, pojazdów i towarów w bardziej optymalnych warunkach. Chcemy także poprawić komfort osób, które oczekują na wejście na teren jednostki. Pomieszczenia i rozwiązania, które pojawią się w nowej poczekalni, na pewno ten komfort podniosą - dodaje dyrektor.

W sieradzkim zakładzie przebywa ponad 900 osadzonych. Każdemu z nich przysługuje od dwóch do czterech widzeń w miesiącu. Średnio w roku udzielanych jest około 7 tysięcy widzeń oraz przyjmowanych jest ponad 6 tysięcy paczek. W prowadzonych przez sekretariat jednostki dziennikach na przestrzeni roku rejestrowane jest około 30 tysięcy różnych spraw.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_1187 (IP: *.*.11.251), 06.12.2012, 15:30
  Szkoda tylko, ze od chwili złożenia karty widzenia upływa 2 godziny do wejścia na salę widzeń. To,z e ktoś może nie lubić osadzonych to sprawa pracowników ZK, ale czemu są winni oczekujący na widzenia, matki z dziećmi na ręku, osoby starsze albo chore, chcące odwiedzić osadzonych? Czy to ignorancja pracowników połączona z taktyką aby zniechęcić odwiedzających?
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
dodaj komentarz
Prosimy o przekazywanie uwag oraz opinii na temat pracy redakcji bezpośrednio do wydawcy portalu. Tylko w taki sposób złożone wnioski nie pozostaną bez odpowiedzi.

Dodając komentarz, Użytkownik oświadcza, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
To miejsce reklamowe
może być Twoje już za 1 zł dziennie
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2014 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj